iPixel

Pixel ER to najnowsza i najszybsza głowica lasera ER YAG firmy Alma Lasers. Została zaprojektowana do użytku z platformą Harmony XL, dla takich zabiegów jak rejuwenacja skóry, resurfacing, likwidacja zmarszczek czy blizn.

Nowością w technologii iPixel ER są dwie małe rolki, umieszczone na końcu modułu, które umożliwiają równomierny i bardziej precyzyjny ruch końcówki lasera, po obszarze zabiegowym. W odróżnieniu od tradycyjnych laserów, wykorzystujących technikę „stemplowania” lub skanowania, moduł iPixel ER pozwala na wykonanie zabiegu z wysoką skutecznością, w znacznie krótszym czasie.

Częstotliwość z jaką pracuje końcówka iPixel ER wynosi 4Hz, co przy rzędzie 7 mikrourazów oznacza agrsywniejsze, a także szybsze działanie, niż w przypadku standardowej, kwadrtowej plamki. Porównując iPixel ER do tradycyjnego, stacjonarnego Pixela erbowego o plamkach 7×7 lub 9×9, energia przypadjąca na jeden pixel w przypadku iPixel ER jest dzisięciokrotnie wyższa. Większa moc iPixel ER pozwala na zwiększenie strefy termicznej oraz ablacji dookoła mikrourazu dokonanego w skórze, co w konsekwencji przełoży się na lepsze rezultaty pozabiegowe. Odpowiedniej wielkości przestrzenie między mikrourazami stanowią rezerwuar nieuszkodzonej skóry, który znacznie ułatwia gojenie się leczonej powierzchni i powoduje przebudowę kolagenu. Wpływa to korzystnie na efektywność zabiegu, a także znacznie skraca czas rekonwalescencji.